Ochutnávka prémiových mladých vín                   Jaguar Collection 2018

Z ochutnávky mladého vína sa stala celosvetová vinárska tradícia. Najznámejšie mladé víno je francúzske Beaujolais Nouveau, ktoré si mnohí pokladajú priam za povinnosť v novembri ochutnať. Beaujolais Nouveau je červené víno vyrábané z odrody Gamay v regióne Beaujolais vo Francúzsku. Je fermentované len niekoľko týždňov spravidla v betónových nádobách a predaj sa začína vždy tretí novembrový štvrtok minútu po polnoci, v tzv. Beaujolais Nouveau deň. 

Agro Complex Apartments *** a Víno Nitra v spolupráci s obchodnými partnermi spoločne privítali 5. novembra 2018 pri dobrej hudbe a jesenných špecialitách v priestoroch pivnice pod Zoborom v Nitre hostí 1. krstu prémiových mladých vín JAGUAR Collection 2018.

Okrem manažmentu W Complex s.r.o. sa krstu zúčastnil aj predseda Moderných odborov JLR a AMAZON p. Peter Mrázik, predstavitelia spoločnosti Gestamp Nitra p. Boris Demo Commercial manager, p. Peter Šinal Plant manager a riaditeľ Národného výstaviska Agrokomplex a.s. Nitra p. Branislav Borsuk.


Tradícia mladého vína na Slovensku

Tradícia mladého vína u nás má korene ešte v období feudalizmu. Podľa starej vinárskej povery sa mladé víno má ochutnať na Svätého Martina a dovtedy má zostať v pivnici, pretože zvukom cinkania pohárov by sa mohlo zlomiť. Realita však bola praktickejšia. O vinice a výrobu vína sa šľachte a cirkvi starali správcovia a práve na základe ochutnávky mladého vína boli vyplácaní a predlžovali alebo ukončovali s nimi spoluprácu. Podľa mladého Svätomartinského vína sa hodnotilo ako sa správcovi vydaril rok.

Malokarpatská vínna cesta

Podľa zákona sa mladé víno na Slovensku môže uvádzať na trh od prvého novembrového pondelka, čo v roku 2018 pripadlo na 5. novembra. Označovať víno ako "mladé víno" možno najneskôr do konca kalendárneho roku, v ktorom sa vykonal zber hrozna použitého na jeho výrobu, pričom musí byť chránené označením pôvodu, t.j. podlieha certifikácii. Jeho originálna chuť a vôňa však "vydržia" iba do konca roka, preto s jeho ochutnávkou je potrebné sa poponáhľať  aj pre jeho obmedzený počet fliaš bieleho, ružového a červeného vína, v konzumnom aj darčekovom balení.

Prajeme príjemný zážitok, pohodu a pozitívnu radosť zo života, ktoré mladé vínko JAGUAR Collection 2018 rozhodne prináša.                            Manažment ACA***

Predaj mladého vína na recepcii ACA***

Fotogaléria z ochutnávky mladého vína 

JAGUAR COLLECTION 2018